8 Temmuz 2011 Cuma

Altar Model

http://www.altarmodeling.com/index.html
Müşterilerine olan yakın ilgisi ve bilgisi nedeniyle tanıtmaya karar verdim.
Because of the close interest to customers and knowledge with history & figures, i have decided to introduce you Altar Modelling.
Timur 25mm
Latince bir kelime olan altar, tanrılara hediye veya kurban adanan yükseltilmiş yer veya yüksek yapı, yani sunak anlamına gelmektedir. Altar Maket de sembolik bu anlama uygun olarak tüm maket meraklılarına onlarla paylaşmaya değer, yaratıcı, iyi araştırılmış, iyi çalışılmış model ve dioramalar sunmayı amaçlamaktadır. Amacımız, 1986 yılından beri içinde bulunduğumuz maket dünyasını, daha geniş kitlelere tanıtmak, maketseverlere geniş bir yelpazede, kaliteli, iyi araştırılmış, iyi çalışılmış ürünler sunmak, bu kapsamda figür ve araç maketleri, dioramalar, askeri ve siyasi tarih ile ilgili her türlü ürünü sunmak ve araştırmalar ve makalelerle bilgilendirmektir.

The word Altar means an elevated place or a raised structure on which gifts or sacrifices to a god are made. The idea behind Altar Modeling is to reflect this purpose, in a way to build and create works worthy of sharing with other enthusiastic modelers & friends and provide a forum for getting valuable feedbacks from modellers scattered around the world. Altar aims to promote modelling in Turkey and work to develop projects to bring into life characters from vast Turkish social and military history. Our models are outcome of extensive historical research from original sources. We work with freelance talents, great artists for us, who help us realise our dream of bringing into life major characters from our history, which we are greatly proud of. Altar Modelling has the honour of becoming the first ever Turkish company to produce a world standard white metal figure with its commando figure in November 2006.
Demon 25mm
Maket yapan insanlar, hayatı yansıtmaya ve kendilerine bir dünya kurmaya çalışırlar. Maketçiliği en iyi anlatan bu yaklaşım, Altar Maket'in Repraesenta Vitam, Tuum proprium Mundum aedifica (Latince’den tercümesiyle, hayatı yansıt, kendi dünyanı kur) olarak benimsediği temel düşüncede ifadesini bulur.
We work and fight on many fronts and have many projects lined up to be realised. For those, who are familiar with the depth of Turkish military history, you certainly appreciate the magnitude of work to be done and characters waiting to be recalled from history... And we struggle to achieve all these carefully with our modest resources, without aiming to make a fortune out of this overnight.
Fatih Sultan Mehmet 25mm

Maketlerin dünyası yaratıcı, huzurlu ve güvenlidir.

Altar Maket'de bölümler sembolik olarak çeşitli uygarlıkların tanrıları ile isimlendirilmiştir. Araştırma, Maya Tanrısı Itzamna , çizimler ve eskizler Eskimo Tanrıçası Sedna , figür tasarımı ve üretimi Mısır Tanrısı Ptah olarak belirlenmiştir. Tüm bu bölümlerin üzerinde tüm süreci gözeten ve yöneten Custos viae ad Altar yani kısaca Altar 'dır. Böylelikle, bu ikili anlamıyla Altar hem değerli eserlerin sergilendiği sunak hem de faaliyetleri yüreten kişinin ünvanı olarak kullanılmaktadır

Our motto is Repraesenta Vitam, Tuum proprium Mundum aedifica which literally means reflect life, build a world of your own. This is how we see modelling as a whole and we belive the world of modelling is creative,safe and peaceful .

Mustafa Kemal ATATÜRK 54 mm

Sultan Bayezid Han 25mm
Osmanlı Deli 54mm (Ottoman Deli Cavalry)
Türk Komandosu 54mm Turkish Commando
Altar Maket, dünya standartlarında, Türk tarihinden figürler üreten ilk ve tek Türk firmasıdır.

Altar Maket, Ankara'nın gözde mekanlarından Tunalı Hilmi Caddesi Kuğulu Pasajı'ndaki yeni yerinde hizmetinizde.

Mağazamızda tüm ürünlerimizi görebilir, figürleri, setleri inceleyebilir, doğrudan, görerek alışveriş yapabilirsiniz.

Adres: Tunalı Hilmi Caddesi, Kuğulu Pasajı No 17/3 Kavaklıdere Ankara.

Çalışma saatleri:

Ptesi-Ctesi, 12.00- 18.30. (Pazarları pasaj kapalıdır)

Open Monday-Saturday 12.00-18.30. Closed on Sundays

Tel: + 90 312 468 03 58


3 yorum: